Çözümler

Automation Systems

Automation Systems

Automation Systems:
Increase Productivity With Smart Solutions

Increase business efficiency and productivity with our innovative automation systems.

Mechanical Automation

Allows you to integrate innovative equipment that speeds up production processes and increases efficiency.

Lighting Automation

Enerji tüketimini azaltır ve ortamın aydınlatma seviyelerini kullanıcı ihtiyaçlarına göre otomatik olarak ayarlar.

Mechanical Automation

The automation of mechanical systems controls heating, cooling, and ventilation that are critical to the functionality of buildings. These systems reduce operating costs while optimising the comfort and energy efficiency of your living spaces.

We are proud to offer you mechanical automation solutions with our team of experts and manufacturing partners around the world. Utilising the most advanced technologies, making your living and working spaces smarter and greener.

Centralised Monitoring and Control

Easy control of all building systems from a single point.

Energy Efficiency

Keeping energy consumption at an optimal level can reduce costs and benefit the environment.

Sustainability
Sustainable building management using environmentally friendly approaches.

Lighting Automation

In the present environment, where energy efficiency is no longer an option but a necessity, it is very important to maintain a balance of comfort levels.
With lighting automation, indoor and outdoor lighting systems in businesses are automatically controlled based on time, ambient light intensity and usage, providing operational cost savings and complete control.

Lighting automation systems are not only limited to energy and cost savings, but also create a healthier and more comfortable lighting environment for businesses and residences. Through advanced sensor technology and intelligent programming, lighting levels are automatically adjusted according to user needs and preferences, providing ideal lighting. Additionally, the system plays an important role in reducing carbon dioxide emissions in line with sustainable environmental management and energy efficiency goals. Our lighting automation systems also enhance the overall look of your space with modern and aesthetic design options, thus combining functionality and aesthetics.

Energy Efficiency

Optimised lighting, reduced energy consumption.

Lighting Automatic Control

By automatically adjusting according to the ambient light, this system conserves energy and enhances comfort.

Comfort and Health

The correct lighting enhances user comfort and creates healthier living spaces.

Enerji İzleme ve Sayaç Otomasyonu

Enerji İzleme ve Sayaç Otomasyonu; trafo, jeneratör, kesintisiz güç kaynağı, enerji analizörü, su sayacı, kalorimetre gibi cihazlar ile entegre olarak tesisteki enerji üretim ve tüketim değerlerinin anlık olarak izlenmesi, tanımlanan periyodlarda kayıtlarının tutulması ve geriye dönük raporlama yapılması temel amaçtır.

Enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için kritik bir rol oynar. Bu sistemler, enerji verimliliği stratejilerinin geliştirilmesine ve uygulanmasına yardımcı olarak, maliyetleri düşürür ve çevresel etkiyi azaltır. Gerçek zamanlı veri analizi ve ileri raporlama özellikleriyle, enerji kullanımında gizli fırsatları keşfetmenize ve daha bilinçli kararlar almanıza olanak tanır. Ayrıca, bu sistemler sayesinde, tesis yönetimi ve bakım operasyonları daha proaktif ve verimli bir şekilde yürütülebilir. Enerji İzleme ve Sayaç Otomasyon Sistemlerimiz, kullanıcı dostu arayüzleri ve entegrasyon kabiliyetleri ile, enerji yönetimini her zamankinden daha kolay ve etkili hale getirir.

Enerji İzleme ve Sayaç Otomasyonu

Enerji İzleme ve Sayaç Otomasyonu; trafo, jeneratör, kesintisiz güç kaynağı, enerji analizörü, su sayacı, kalorimetre gibi cihazlar ile entegre olarak tesisteki enerji üretim ve tüketim değerlerinin anlık olarak izlenmesi, tanımlanan periyodlarda kayıtlarının tutulması ve geriye dönük raporlama yapılması temel amaçtır.

Enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için kritik bir rol oynar. Bu sistemler, enerji verimliliği stratejilerinin geliştirilmesine ve uygulanmasına yardımcı olarak, maliyetleri düşürür ve çevresel etkiyi azaltır. Gerçek zamanlı veri analizi ve ileri raporlama özellikleriyle, enerji kullanımında gizli fırsatları keşfetmenize ve daha bilinçli kararlar almanıza olanak tanır. Ayrıca, bu sistemler sayesinde, tesis yönetimi ve bakım operasyonları daha proaktif ve verimli bir şekilde yürütülebilir. 

Enerji İzleme ve Sayaç Otomasyon Sistemlerimiz, kullanıcı dostu arayüzleri ve entegrasyon kabiliyetleri ile, enerji yönetimini her zamankinden daha kolay ve etkili hale getirir.

TR
EN
RU
İletişim

Birlikte Çözüm Üretelim

Sorularınız, geri bildirimleriniz ve projeleriniz hakkında konuşmak için buradayız. Tecrübeli ekibimiz, ihtiyaçlarınıza özel çözümleri bulmanızda size yardımcı olmak için hazır.

Formu doldurarak veya belirtilen iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşarak taleplerinizi bize iletin.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İşbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.